Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

MAI 22 Vladimir Võssotski /Nokia Kontserdimaja/
Vladimir Võssotski

Vladimir Võssotski

 

Juba 40 aastat erutab väljapaistva poeedi, kunstniku ja interpreedi Vladimir Võssotski elu kõiki, kes on näinud teda teatris, kinoekraanil, kuulnud ta laule, lugenud ta luulet. Kogu Vladimir Võssotski loominguline elu on seotud legendaarse Moskva Taganka Teatriga.

Just selles teatris, kuulsa lavastaja Juri Ljubimovi käe all, mängis ta peaosi, laulis oma parimad laulud, lõi kordumatuid luuletusi. Särav, emotsionaalselt hingestatud ja liigutav „Vladimir Võssotski -teatrilugu“ - loodud tema sõprade, kaasaegsete ja kolleegide poolt, kes tundsid Võssotskit, koostöös noorte andekate näitlejatega, kes Võssotskit tundmata armastavad tema luuletusi - on siiani esile kutsunud vaatajate muutumatu huvi ja vaimustuse.

"Vladimir Võssotski teatrilugu" esitavad Venemaa tunnustatud teatrikunstnikud Feliks Antipov, Juri Smirnov ja Aleksandr Trofimov, Anatoli Vassiljev, Aleksei Grabbe, Viktor Šuljakovski, Dalvin Štšerbakova ja Vladislav Malenko, Tatjana Sidorenko, Anastasija Kolpikova, Larissa Maslova.

Worex Medial on au teatada, et üks Moskva tuntumaid teatreid, mille laval on esinenud sellised kuulsused nagu Vladimir Võssotski, Valeri Zolotuhin, Venjamin Smehhov, Boris Hmelnitski, Leonid Filatov, Semjon Farada ja paljud teised Venemaa tunnustatud artistid, külastab pärast 1975. aastat taas Tallinna.

2013.a. maikuus etenduvad Nokia Kontserdimajas kaks näidendit – selle aasta esietendused, mis on ära märgitud paljude teatriväljaannete poolt kui näidendid, mida Taganka Teatri esituses lihtsalt peab nägema – nimelt William Shakespeare’i surematu komöödia „Kaheteistkümnes öö“ ja„Vladimir Võssotski -teatrilugu“.

Taganka Teatri keerukas ja kordumatu ajalugu sai alguse 1964. aastast, mil teatri kunstiliseks juhiks tuli Juri Ljubimov . Nii on teater tuntud olnud ka Ljubimovi-teatrina. Teater Tagankal võitis endale algusaegadel õiguse lavastada poliitiliselt neutraalseid näidendeid. Seda traditsiooni on teater jätkanud seniajani. 
21. ja 22. mail esitab Taganka Teater Nokia Kontserdimajas kumbagi kaasatoodud külalisetendust vaid ühe korra.

taganka.theatre.ru

 

JAGA:

VK Facebook Twitter

KUTSU SÕPRA: