Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

VEB 05 Võsotski. Paradiisi õunad/Vene Kultuurikeskus/
Võsotski. Paradiisi õunad

Võsotski. Paradiisi õunad

„Võssotski. Paradiisiõunad“ on etendus, millega kuulsa vene bardi poeg austab oma isa mälestust. Nüüd saab etendust näha ka Tallinnas.

Vladimir Võssotski lugu on liigutanud mitme põlvkonna kino-, muusika- ja teatrisõpru. 2013.a. alguses saabub teater, mis seda näidendit etendab Tallinna. Näidend „Võssotski. Paradiisiõunad“ on pühendatud vene poeedi, muusiku ja näitleja mälestusele. Näidendis esitab Vladimir Võssotskit tema poeg Nikita Võssotski. Näidend, mida on siiani saatnud suurepärane vastukaja, etendub Tallinnas 5.veebruaril Vene Kultuuri Keskuses.

Vladimir Võssotski on vene kultuuritegelane, keda mitte ilmaaegu ei kutsuta legendaarseks. Selle boheemliku autori kaotas maailm 32 aastat tagasi, kuid telekanalid märgivad siiani ära tema sünni- ja surmatähtpäevi. Näidatakse filme ja kontserte, milles ta on osalenud. 2010.a. Venemaal läbi viidud küsitlus näitas, et kõige lugupeetumate inimeste nimekirjas loovutas Vladimir Võssotski koha vaid Juri Gagarinile.

Pärast Vladimir Võssotski surma on temast tehtud kümneid tele- ja raadiosaateid, filme, teatrilavastusi, kuid muusikalavastust „Võssotski. Paradiisiõunad“ on ajakirjandus nimetanud „parimaks sellest, mis on näitlejast loodud.“

Antud muusikalavastuse aluseks on Vladimir Võssotski laulud ja luuletused. Õnnestunud lavakujunduse taustal edastab Nikita Võssotski jäljendamatu tõepäraga oma isa, aga näitlejad Aleksei Zõkov (laulufestivalil Chicagos valiti ta Vladimir Võssotski laulude parimaks esitajaks) ja Svetlana Grigorjeva esitavad 24 Vladimir Võssotski populaarsemat laulu, mis põimuvad näidendi süžeega.


Näidendil on kolm vaatust. Esimese alapealkiri on Suur-Karetnõi põiktänav, kus möödus suure lavakunstniku noorus. Teine vaatus tutvustab Vladimir Võssotski loomingulisi aastaid Taganka draama- ja komöödiateatris, kus ta mängis alates 1964. aastast omaelu lõpuni. Kolmas vaatus näidendist on aga filosoofiline vestlus vaatajaga. Lavateoses kasutatavad muusikapalad hõlmavad kõiki Vladimir Võssotski loominguetappe tema varastest lauludest nende meloodiate ja tekstideni, mis kuuluvad juba ta suure populaarsuse perioodi laululooja ja lauljana. Näidendile pole mitte ilmaaegu antud Vladimir Võssotski ühe populaarsema laulu nime.

"Selle näidendiga tahtsime tutvustada Võssotski fenomeni ja loomingut noortele inimestele, kes on sündinud juba pärast tema surma," ütleb näidendi režissöör Rašid Dugušev ja see eesmärk on ka täidetud – näidend on pälvinud tohutu edu mitte ainult Venemaal vaid toonud kokku täissaalid ja Austraalias ja Poolas.

600 laulu, 30 filmi, 15 näidendit, 3 abielu, üks riiklik preemia, mille kunstnik sai alles surmajärgselt ja enam kui 25 mälestusmärki – ainuüksi need numbrid väljendavad, millist mõju avaldas Vladimir Võssotski omaaegse ühiskonna mõtlemisele.

Nõukogude võim Vladimir Võssotskit teatavasti ei soosinud, kuid laulja vallutas miljonite inimeste südamed mitte üksnes oma laulude vaid ka rollidega filmides "Kohtumispaika ei muudeta", "Vertikaal", "Väikesed tragöödiad".

Vladimir Võssotskit ei unustata. Pidevalt ilmuvad tema muusikasalvestused, millelt ta kähe hääl kostub siiani kuulajatele hämmastavalt lähedasena. "Võssotski. Paradiisiõunad" on veel üks võimalus puudutada legendi, mida sel korral jutustab kunstniku enda poeg.

 

 

 

JAGA:

VK Facebook Twitter

KUTSU SÕPRA: