Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

MAR 28 Gypsy Symphony Orchestra/Nokia Kontserdimaja/
Gypsy Symphony Orchestra

Gypsy Symphony Orchestra

 28. märtsil annab Nokia saalis oma ainsa kontserdi Tallinna publikule maailmakuulus BUDAPESTI sümfooniaorkester.

Muusikute kollektiiv 100 VIIULIT koosneb vaid virtuoosidest ja on maailma suurim romadest koosnev sümfooniakollektiiv, mille repertuaari kuulub nii maailma klassikaline muusikapärand, kui ka täiesti eripärane ja väljendusrikas mustlasmuusika.

100 VIIULIT on unikaalne kollektiiv, kes ei mängi noodist ja kellel puudub dirigent selle sõna traditsioonilises tähenduses. Iga soolomeloodia esitaja tegeleb ka orkestriga, ulatades järgmise meloodia juhatamise üle järgmisele solistile. Orkester paneb oma viiulid nii nutma kui ka piiritult rõõmustama. Orkestris mängib 50 viiulit, 10 altviiulit,10 tšellot, 11 kontrabassi, 6 simblit ja 10 klarnetit. Erilise koloriidi lisavad ungari mustlaste ansamblile rahvarõivad, milles mustlas-paganinid lavale tulevad. Kollektiivi esitus on veatu, hoolimata keerukustes, rütmimuutustest, harmoonia- ja tempovahetusest - kogu suur kollektiiv esineb kui üks mees. Sellise kvaliteediga muusikuks peab sündima!
100 VIIULIT loodi 1985. aastal, pärast Šandor Jaroki surma, kes antud hetkeni oli olnud kõige tuntum Ungari mustlas-primaš. Tema matusteks kogunesid kokku Ungari parimad muusikud, et väljendada oma kurbust ja lugupidamist meisterlikule muusikule. Sealt saigi alguse orkester, millele on vaimustusega plaksutanud terve Euroopa, aga seejärel ka terve maailm. Ainuüksi muusikute poolt ärahellitatud Prantsusmaal on seni igal aastal korraldatud täissaalidele 60 kontserti.

Maailma ajakirjanduselt:

«Liszt ja Paganini vaimustuks kindlasti Oszkár Ökrősi simblimängust, kui saalis kuulajad oma kohtadelt püsti tõusevad» (Dresden Neueste Nachrichten).

«Amsterdami kuningliku Concertgebouw saalis olid kõik vapustatud ja publik lausa joobus 100 VIIULI muusikast! Mitte ükski maailma sümfooniaorkester ei mängi nii mahlakalt, sellise energilise kõlaga, nii jõuliselt ja virtuoosselt!» (NRC Handelsblad-Amsterdam).

100 VIIULIT on sümfooniaorkester, mis rabas Saksamaa publikut oma säravalt tempoka muusika ja hämmastava virtuoossusega» (Schwaebische Zeitung).

Tempokas särav ja meeleolu loov kontsert ootab meid kõiki 28. märtsil kell 20.00 Nokia Kontserdimajas.
Kinkige endale ja lähedastele varakevadine kustumatult ere muusikaelamus, mis päris kindlasti meenutab suvesooja Ungarit!
http://www.100violins.com/us/orchestra/index.php

 

Kõik registreeritud kasutajad saavad täiendavat soodustust 7%

https://www.youtube.com/watch?v=BL-ek7hwl_g&list=TL3p6V1-5XRjiZZX4wxcObMVoVJoXdYMI8

JAGA:

VK Facebook Twitter

KUTSU SÕPRA: