Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

DETS 06 GLENN MILLERI ORKESTRI/Nordea kontserdimaja/
GLENN MILLERI ORKESTRI

GLENN MILLERI ORKESTRI

Jõuluõhtuid oodates maailmakuulus Glenn Miller Orchestra Will Salden juhatuse all meile väikse kingituse ning tuleb tuuriga Eestisse.


KUIDAS SAADA LISASOODUSTUST 7% LEIAD SIIT.


Kontserdi ajal valitsev atmosfäär viib teid jazz muusika juurte juurde –must-valgete filmide, big bandide, svingi ja vinüülplaatide ajastusse. Lisaks instrumentaaljazzi kompositsioonidele, mis on juba vallutanud kogu maailma, on orkestri repertuaaris ka laulukompositsioone. Neid võite nautida juba järgnevatel kuupäevadel:
4.12.2015 Pärnu, Pärnu Kontserdimaja
5.12.2015 Tartu, Vanemuise Kontserdimaja
6.12.2015 Tallinn, Nordea Kontserdimaja

Viis saksofoni, neli trompetit, neli trombooni, bass, trummid ja klaver loovad uimastava heli igavese Glenn Milleri muusikaga. Kuulus jazz bänd mängib eelmise ja käesoleva sajandi artistide parimaid palasid.

Glenn Miller Orchestra esinemised, mida peetakse jazz muusika sümboliks, on alati suurepärased ja veatud ning sellise kontserdi külastamine on ülimalt prestiižne ja suursugune kultuurisündmus.

Orkestri repertuaaris saab kuulda nii Milleri enda teoseid, kui ka sellise kuulsuste nagu Louis Armstrong, Frank Sinatra, Elvis Presley ja muude klassikute kompositsioone. Ja muidugi, nagu alati, esitatakse ka "Moonlight Serenade" filmist "Sun Valley Serenade". Kõik see annab meile võimaluse heita pilgu glamuursete 30ndatesse. "Moonlight Serenade" võib pidada Glenn Miller Orchestra visiitkaardiks või isegi hümniks.

Kuna Glenn Milleri populaarset ja armastatud muusikat on füüsiliselt võimatu mängida samal ajal kõikides maailmaosades – siis loodi kolm spetsiaalselt litsenseeritud orkestrit, kellel on õigus mängida suursuguse muusiku nime all. Dirigent Salden on ainus, kelle orkestril on õigus töötada Euroopas. Salden on kokku toonus Lääne-Euroopa võimsaimaid muusikuid, kes mängivad jazzi suurepäraselt – täpselt nii nagu Miller oleks tahtnud, sest tema muusikud tundsid orkestrit selle algusaastatest ja just nemad tegid Milleri nime maailmale tuttavaks.

Miller organiseeris oma orkestri 1937. aastal. Alguses ei tuntud sellise suuna vastu erilist huvi, kuid Miller ei loobunud oma eesmärgist. Aastal 1938 raske töö tasus end ära ja orkester sai maailma kõige hinnatuimaks orkestriks (ja kõige suurema palgaga), samuti oli Milleri orkester 30-40ndatel kõige nõutum muusikaline nähtus. See fantastiline ja enneolematu populaarsusega jazz orkestri kuulsus püsib ka tänase päevani.

Muide, legendi järgi tekkis orkestri ainulaadne ja kindlasti äratuntav heli tegelikult üsna juhuslikult. Ühe kontserdi ajal tegi trompetist oma huulele viga ning klarnetist pidi oma mänguga teda asendama. Selline on Glenn Milleri lugu ja nüüd Wil Saldeni orkester on valmis jätkama tema jälgedes.

Üritus Facebook-is:

www.facebook.com/events/403158549845799

Selle kuu lõpuni kõikidel piletite soodustus - 15%!

Kõik registreeritud kasutajad saavad täiendavat soodustust 7%

JAGA:

VK Facebook Twitter

KUTSU SÕPRA: