Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

MAI 24 Gruusia hääled. Tartu./Vanemuise Kontserdimaja/
Gruusia hääled. Tartu.

Gruusia hääled. Tartu.

 GRUUSIA SÕLTUMATUSE PÄEVA PUHUL ESINEB: Gruusia folkloorne lauluansambel GRUUSIA HÄÄLED. Ülemaailmselt tuntud ansambel Gruusia Hääled on pühendanud oma kaks kontserti Eestis Gruusia iseseisvuspäevale. Kontserdid toimuvad 23. mail Estonia kontsertsaalis Tallinnas ja 24. mail Vanemuise kontsertsaalis Tartus.

Gruusia mitmehäälset laul on maailmas kordumatu ja omane grusiinidele justkui geneetiliselt. Üllas tunne ansambli mitmehäälsest kõlast puhastab ja õilistab iga kuulajat ja kollektiivi esinemine on kutsunud esile pikki ovatsioone maailma kõige kuulsamates kontserdisaalides. Kiitust on ansambel pälvinud nii ajakirjanikelt kui muusikakriitikutelt, kes on eriti rõhutanud ansambli imelist kõla. Prantsusmaa, Suurbritannia, Austraalia, Uus-Meremaa - kollektiivi külalisetenduste geograafia on õige avar.

Ansambel Gruusia Hääled asutati 1986. aastal. Kollektiivi repertuaari kuulusid siis mitte ainult gruusia rahvalaulud vaid ka maailma muusikakultuuri teosed. Kuid peamine ansambli teene seisneb ikkagi just traditsiooniliste gruusia laulude esitamises, mis kontsertidel kõlavad rahvalaulud oma algsel moel.
Maailmakuulsuse saavutas ansambel Gruusia Hääled ühiskontserdil kuulsa bluusi patriarhi Bi Bi Kingiga. Sellest koostööst sündis debüütalbum ja 1992. aastal salvestati Pariisis plaat, mis hiljem arvati maailma 1000 parima plaadialbumi hulka.
Gruusia Hääled on esinenud lisaks koos paljude teistegi tuntud lauljate ja muusikutega. Koostööle on olnud aldid Billy Joel, džässi-organist Jimmy Smith, Joe Zawinul ja vokaal-džässkvarteti Manhattan Transfer ning Katie Melua.
Albumeid on välja lastud mitmeid, nende hulgas populaarseimaks on osutunud „Muhambazi Tbilisis”. Kahtlemata on eelkõige nauditavad aga ansambli kontsertesinemised, mis pakuvad kuulajale kordumatut gruusia rahvalaulu ilu.
Pilet ansambli Gruusia Hääled kontserdile on kahtlemata kaunis kingitus kõigile muusikasõpradele.


Kuni 24.05.2014 kõik piletid 20 % soodsamad! (hinnad süsteemis on juba soodustusega)

JAGA:

VK Facebook Twitter

KUTSU SÕPRA: