Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

NOV 10 Jefim Aleksandrov /Nokia Kontserdimaja/
Jefim Aleksandrov

Jefim Aleksandrov

 Jefim Aleksandrovi sisult ja vormilt harukordne kontsert on unikaalne projekt, mis lähtub justkui juba unustusehõlma langevast jidišikeelsest muusikast ja kordumatu elurõõmuga inimestest, kes hoidsid juudi kogukondades ülal nende kultuurile nii omast laupäevaõhtust sära.


Projekti autor ja eestvedaja Jefim Aleksandrov on Venemaa teeneline kunstnik, mitme Venemaa juudi kogukonna preemia laureaat, Aasta inimene ja pälvinud Iisraeli preemia Panuse Eest Ülemaailmsesse Juudi Kultuuri.

Külalaulude kavas pole Jefim Aleksandrov mitte üksnes elustanud vanu juudi rahvalaule vaid on neisse puhunud lausa uue hinguse ja igavikulisuse. Laule saadab lopsakas ja rikkalik muusika.
Jefim Aleksandrovi repertuaar sisaldab ka suurt hulka venekeelseid juudi laule. Suurelt jaolt pärinevad need Odessa linnafolkloorist. Neiski kajastub iselaadse karakteri, käitumise ja filosoofiaga juudi linnaelanike elutunnetus. Jefim esitab Odessa laulukesi justkui linnaelanike endi humoorika pilgu läbi.

Muusikaetendus Juudi külameloodiad on võitnud oma siiruse ja südamlikkusega populaarsust terves maailmas ja paneb kindlasti kõigi kuulajate südamed lööma ühises rõõmsas taktis.
See on muusika, millest on lähtunud USA helilooja Jerry Bock oma Kiievi lähedase Anatevka külaelu kajastava muusikali „Viiuldaja katusel” loomisel, milles Goldet ja Tevjet on kehastanud nii Helgi Sallo ja Jüri Krjukov, kui ka Hannes Kaljujärv ja Kaire Vilgats. „Vanemuise” lavastaja Vahur Kelleri sõnu kasutades on juutide folkloorikultuur kantud sajandite keskel korjatud tarkusest, et kui täna läheb sul kehvasti, siis on see kindel märk sellest, et homme on kõik parem.

 

Kuni 10 novembri lõpuni kõik pääsmed allahindlusega 15% (hinnad süsteemis on juba soodustusega)

Kõik registreeritud kasutajad saavad täiendavat soodustust 7%

 

 

JAGA:

VK Facebook Twitter

KUTSU SÕPRA: