Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

Üritused

Loe kõik uudised

Taganka Teatri külalisetendused

Worex Medial on au teatada, et üks Moskva tuntumaid teatreid, mille laval on esinenud sellised kuulsused nagu Vladimir Võssotski, Valeri Zolotuhin, Venjamin Smehhov, Boris Hmelnitski, Leonid Filatov, Semjon Farada ja paljud teised Venemaa tunnustatud artistid, külastab pärast 1975. aastat taas Tallinna.


2013.a. maikuus etenduvad Nokia Kontserdimajas kaks näidendit – selle aasta esietendused, mis on ära märgitud paljude teatriväljaannete poolt kui näidendid, mida Taganka Teatri esituses lihtsalt peab nägema – nimelt William Shakespeare’i surematu komöödia „Kaheteistkümnes öö“ ja Eugène Ionesco absurditükk ”Kuningas sureb”, Valeri Zolotuhhiniga peaosas.

Taganka Teatri keerukas ja kordumatu ajalugu sai alguse 1964. aastast, mil teatri kunstiliseks juhiks tuli Juri Ljubimov . Nii on teater tuntud olnud ka Ljubimovi-teatrina. Teater Tagankal võitis endale algusaegadel õiguse lavastada poliitiliselt neutraalseid näidendeid. Seda traditsiooni on teater jätkanud seniajani. Hetkel töötatakse Valeri Zolotuhhini käe all, kelle lavastusi saadab tuline edu ja kriitikute kõrge hinnang.

 

21. ja 22. mail esitab Taganka Teater Nokia Kontserdimajas kumbagi kaasatoodud külalisetendust vaid ühe korra.

21.05.2013 etenduv „Kaheteistkümnes öö“ on William Shakespeare’i üks lõbusamaid ja säravamaid komöödiaid.

22.05.2013 etenduv „Kuningas sureb“ aga Eugène Ionesco, tunnustatud absurditeatri klassiku näidend, mille lavastas tuntud Poola režissöör Krzistof Zanussi. Näidend on inimese maailmas valitsevast paratamatusest. Absurdivõtmes lahatakse vaataja ette küsimusi elust ja surmast. Surelike hulka kuulub ka näidendi peategelane, Kuningas, kellele teatatakse, et tal pole põhjust elult enam midagi head loota. Siit lähtubki kuninga võitlus, soov muuta oma saatust, mitte leppida, vältida lõplikku hüvastijättu eluga.

 

Kuni 28.02.13 k.a. kõik pääsmed müügil allahindlusega 15% (hinnad süsteemis on juba soodustusega)